PŁYTKA ELEWACYJNA ŁUPANA

  • betonowe płytki ścienne
  • betonowe płytki ścienne
  • betonowe płytki ścienne
Betonowe płytki elewacyjne są materiałem stosowanym do wykończenia powierzchni pionowych, takich jak ściany, kolumny, kontuary barów, kominki czy ogrodzenia.

Dzięki szlachetnej formie oraz niezwykle praktycznych cechach użytkowych, stanowią doskonałą alternatywę dla osób poszukujących nowoczesnej okładziny ściennej.

Proste w montażu, wytrzymałe, odporne na mróz - zaprojektowane zostały w 10 seriach kolorystycznych.

Zalety ściennych płytek betonowych

Posiadają niezwykła, charakterystyczna dla betonu odporność na uszkodzenia, dlatego sprawdza się w charakterze okładziny baru, kontuaru, patio czy jako okładzina ścienna klatki schodowej – miejsc narażonych na otarcia i uszkodzenia mechaniczne.
Odporne na mróz elementy doskonale zabezpiecza elewacje lub nawet najbardziej skomplikowane tektonicznie ogrodzenie.
Ochronią ściany przed wilgocią. Mogą stanowić uzupełnienie wystroju gabinetów kosmetycznych, zakładów fryzjerskich czy pokoi kąpielowych.
Jako materiał odporny na ogień, rekomendowany jest do wyposażenia obiektów publicznych przeznaczonych do imprez masowych i spotkań. Pytki doskonale sprawują się na powierzchniach grzewczych takich jak obudowy kominka czy kaloryferów.

Ułożone w pionie doskonale pokryją zaokrąglone powierzchnie typu kolumna czy kontuar baru.

Zalecana impregnacja

Kolorystyka płytek betonowych

Realistyczny wygląd nadają naturalistyczne przebarwienia w masie oraz łupana struktura. Zamierzona różnorodność w kolorystyce oraz grubości płytek nadaje powierzchni wyjątkowo naturalny wygląd.
Naturalna kolorystyka sprawia, że płytki betonowe można stosować nieomal wszędzie. Można malować je farbami do betonu metoda natryskowa lub pędzlem.

Wymiary i obróbka płytek betonowych

rozmiar betonowych plytek sciennychDostępne są w postaci podłużnych elementów o dwóch wysokościach, z możliwością dowolnego montażu: w pionie, w poziomie, na styk lub z fuga.

Cięcie płytek można wykonywać szlifierką kątową, lub młotkiem obtłukując kamień do uzyskania zamierzonego kształtu. Otwory w płytkach wykonać można frezarką lub wiertarką z zamocowanym frezem trzpieniowym.

Montaż odbywa się "na klej".
Wariant 1: Rozmiar: 25cmx7cm x2,5cm - zobacz kolorystykę
Wariant 2: Rozmiar: 44cmx8cm x2cm - zobacz kolorystykę
Polityka prywatności